Upravit stránku

Vítejte na stránce třídy Sluníček

Slunce obchází zem, kouká lidem do oken. Nám sem také zasvítilo, aby dětem poradilo, co udělám celý rok, krok za krokem, krok.
Milá Sluníčka,
přejeme všem krásné prázdniny a těšíme se, že se s vámi v září opět shledáme.
Moc děkujeme za hezky prožitý tento školní rok.
Majka a Andrea
21.června     DEN OTCŮ

소년, 어린이, 딸, 가족, 아버지, 소녀, 인간의, 남성, 남자

TÁTA JE MŮJ KAMARÁD,
ČASTO SI JDE SE MNOU HRÁT.
DOMEK SE MNOU POSTAVÍ
A HRAČKU MI OPRAVÍ.
V NEDĚLI TÁTOVÉ SVÁTEK MAJÍ
A DÁREČKY DOSTÁVAJÍ.
RŮŽIČKU TI, TÁTO, DÁM,
PROTOŽE TĚ RÁD/A MÁM...
                        MDD


1.června slaví svátek děti celého světaThis is an excellent follow-up activity for the book Wonder. It asks the student to think of a time that they saw someone being unkind. They are to put themselves in that person's shoes and discuss or draw how they would feel and what they could do to help that person. It could be used with lots of books and in counseling lessons too.
Milá Sluníčka, moc se na vás v pondělí těšímeCartoon smiling sun giving thumb up Prem... | Premium Vector #Freepik #vector #summer #character #cartoon #beach
Pro zákonného zástupce dítěte je povinností seznámit se před nástupem dítěte do MŠ s manuálem ,, Pokyny ředitelky MŠ k provozu školy" v souvislosti k obnovení provozu v návaznosti na pokyny MŠMT a Magistrátu města Pardubic.
Vyvěšen bude ve čtvrtek 21.5.2020 do 12.00hod na webu MŠ v aktualitách.

Z důvodu ochrany zdraví dětí i zaměstnanců a dodržení nastavených protiepidemiologických opatření, bude město Pardubice jako zřizovatel mateřských škol při jejich otevření vyžadovat dodržování těchto hygienických a provozních podmínek:
- Z důvodu zajištění dostatečné kapacity personálu a zvýšených nároků na dodržování hygieny a úklidu bude provoz v mateřských školách zkrácen.
- Děti budou nastupovat do mateřské školy ve školkou určeném čase.
- Děti budou předávány 1 zákonným zástupcem pracovníkovi mateřské školy v ochranné roušce. Rodičům nebude umožněn vstup do šatny dětí.
- Děti budou předávány zpět zákonnému zástupci pracovníkem mateřské školy ve školkou určeném čase opět mimo šatnu dětí.
- Pokud bude dítě odcházet po obědě, stanoví každá mateřská škola časový interval 0,5 hodiny, kdy si rodiče mohou dítě vyzvednout. Předání bude probíhat stejným způsobem jako při odchodu z mateřské školy odpoledne.
- Rodič podepíše před nástupem dítěte do mateřské školy čestné prohlášení o neexistenci příznaků virového infekčního onemocnění.
- Dítě bude přijato pouze zdravé, bez sebemenších příznaků respiračního onemocnění. Ve školce bude k dispozici bezdotykový teploměr. Dítěti může být změřena v průběhu dne teplota, pokud se jeví, že dítě není zcela zdravé. Jakékoliv známky onemocnění mohou být důvodem pro nepřijetí dítěte do mateřské školy.
- Stravování bude ve školkách probíhat standardním způsobem, v souladu s metodikou MŠMT.
- Každé dítě bude mít každý den 2 uzavíratelné igelitové sáčky na roušky – oba budou podepsané a nadepsané čisté X špinavé. V sáčku na čisté roušky budou vloženy 2 čisté podepsané roušky, pro případ jejich nutného použití během dne. Roušku nebudou v mateřské škole děti nosit.
- Z hygienických důvodů a eliminace možného šíření rizika nákazy nebudou děti nosit do mateřské školy vlastní hračky ( ani plyšáky).
Prosíme, vysvětlete vše dětem a poučte je o daných pravidlech.
Děkujeme a těšíme se na vás...

Informace ohledně provozní doby MŠ budou upřesněny.
Dej každému dni příležitost, aby se stal nejkrásnějším dnem tvého života. - Mark Twain
Vážení rodiče, sledujte, prosím, aktuality na našich webových stránkách.Jsou tam vkládány informace ohledně otevření naší MŠ. Zároveň Vám bude zaslán dotazník prostřednictvím České pošty. p.s. pokud chcete jakýkoliv pracovní list vytisknout, stačí zkopírovat do wordu a pak libovolně zvětšit a vytisknout.

pár úkolů pro šikulky


Pro Šíšu: Čtení s porozuměním


obrázky nejsou stejné...najdi rozdíly
iki resim arasındaki farkı bulma etkinlik sayfaları (17) | Evimin Altın Topu

Ahoj Sluníčka. 
Tuto neděli, tedy druhou neděli v květnu, slaví všechny maminky svátek. Nezapomeňte na tu svoji a hezky ji popřejte. A třeba touto básničkou:


Co, ti mámo, slibuji

Starost velkou dneska mám,
co, ti mámo, dneska dám.
Máš dnes svátek maminko,
zaraduj se malinko.
Všechno, co ti slibuji,
k svátku tobě daruji.
Slibuji ti poslušnost,
tobě mámo pro radost.


Dárek se vždy nemusí kupovat. Mamince určitě udělá největší radost dárek vyrobený přímo od vás....
Flower Pot Card - Idea: Cut out the card from cardstock as it is, and fill in the flowers appropriately and artistically with quilled shapes. Fold it and add your message inside!

Χειροτεχνίες krokotak - tzeni skorda

Omalovánka pro maminku....stačí hezky vybarvit a dárek je na světě
Mom huging daugther free coloring pages | Coloring Pages

A úkol pro šikulky...k svátku patří kytička. Spoj kytičku se správným stínem..,Ahoj Sluníčka, jaro je v plném proudu. Doufáme, že chodíte hodně do přírody a užíváte krásných slunečních dnů. Všimli jste si na procházce pilných mravenečků? A jaká si staví krásná mraveniště?

Pomůžete mravenečkovi najít tu správnou cestu domů?Related Posts:Finger labyrinth printableKids games easy mazesEasy maze printables for preschoolAnimal themed crafts & activitiesBack to school name tagsAnimal craft ideas for kids


Posíláme o mravenečkovi pohádku. Můžete si ji s mamkou nebo taťkou přečíst a možná i naučit vyprávět...

Polámal se mravenečekPolámal se mraveneček


Polámal se mraveneček,
ví to celá obora,
o půlnoci zavolali
mravenčího doktora.

Doktor klepe na srdíčko,
potom píše recepis,
třikrát denně prášek cukru,
bude chlapík jako rys.

Dali prášku podle rady,
mraveneček stůně dál,
celý den byl jako v ohni,
celou noc jim proplakal.

Čtyři stáli u postýlky,
pátý těšil, neplakej,
pofoukám ti na bolístku,
do rána ti bude hej.

Pofoukal mu na bolístku,
pohladil ho po čele,
hop a zdravý mraveneček
ráno skáče z postele.A kdo chce, může tvořit..egg carton ant craft More
nebo malovatThis week we studied Insects! Unit 11 of  My Father's World Kindergarten Printables pictured are from MFW  unless oth...30.dubna pálení čarodějnic. Buďte opatrní
Mala carodejka

Čarodějnice - pracovní listMilá Sluníčka, doufáme, že se máte hezky a jste zdraví.Moc vás všechny zdravíme a posíláme pár nápadů pro zpestření dnů....


Namaluj kočičky, o kterých se v písničce zpívá. 
Jedny mňoukají a jedny kvetou na jaře...Už víš?cut paper design Pussy WillowsKeep creativity flowing and with these simple detailed art lessons for children85834446717193
přiřaď zvířátkům jejich stínanimal shadow matching worksheet (2) | Crafts and Worksheets for Preschool,Toddler and Kindergarten


Ahoj Sluníčka, konečně nám svítí sluníčko na obloze a jaro je v plném proudu. Vše nám krásně kvete.
Posíláme vám jarní omalovánky s úkoly....

Jarní květy


Spočítej jablíčka na stromě. Kolik prší kapiček z mráčku?
Les coloriages de la mer de coloriages-enfants.com


Milá Sluníčka, blíží se nám Velikonoce , svátky jara. Posíláme vám krásnou velikonoční písničku.Pekna pisnicka

K Velikonocům patří nejenom koledování a koledníci, ale také třeba pečení mazance. Zkuste poprosit maminku a společně s ní jeden velikonoční mazanec upečte. Až se sejdeme ve školce, povíme si, jak se vám pečení povedlo :)   


Na těsto

 • 42 g čerstvého droždí
 • 80 g cukru moučka
 • 500 g polohrubé mouky
 • 190 ml mléka
 • 2 žloutky
 • 100 g másla
 • 1 špetka soli
 • kůra z jednoho citronu
 • 60 g rozinek
 • 4 lžíce rumu
 • 30 g mandlí
 • 50 g kandované citronové kůry

Na potření a ozdobení

 • 1 vejce
 • 1 hrst mandlových lupínků  ....a nebo místo pečení vyrábění???How to Make Adorable Pom-Pom Easter Chicks
         
Milá Sluníčka, venku začalo jaro a počasí přímo láká k procházce. A na té procházce můžete plnit různé úkoly....Tak ať se vám daří všechny pokyny z barevného dopisu splnit...
A až přijdete domů, můžete vzít pastelky a papír a zážitek z procházky namalovat.Venku začíná být teplo a sluneční paprsky nás lákají na procházky. My chodíme ven téměř každý den a jelikož už trasy opakujeme, hledala jsem nějaké ozvláštnění. Vymyslela jsem pro děti jednoduchou hledací hru, která je zabaví a naučí je dívat se a pozorovat okolí. Je to takové cvičení pozornosti. Hledací hry měníme dle ročního období… Read


....a kdyby přeci jen byla dlouhá chvíle, posíláme odkaz na pohádku, že v nošení roušek nejsme sami - Šmoulové a kukaččí vejce - najdete na youtube
https://youtu.be/Ln3f81GITYQ
INFORMACE OHLEDNĚ UZAVŘENÍ MŠ NAJDETE V AKTUALITÁCH.

VŠECHNY AKCE MŠ BUDOU REALIZOVÁNY POUZE V PŘÍPADĚ ZAHÁJENÍ PROVOZU MŠ.


Zahájení provozu MŠ bude včas oznámeno.
Prosíme rodiče, aby si s dětmi během uzavření MŠ společně malovali, tvořili, četli a vyprávěli.Svoji tvorbu si zakládejte ( kufřík, krabice od bot..) a až se sejdeme opět ve školce, vše si společně prohlédneme.