Co potřebuje dítě do MŠ

Při nástupu do mateřské školy

• Musí být předán paní učitelce  EVIDENČNÍ LIST DÍTĚTE (ELD), pokud jste ho již neodevzdali před nástupem dítěte do mateřské školy. Zákonný zástupce dítěte je povinen hlásit na třídě všechny změny údajů vedené v ELD – změny ve zdravotním stavu dítěte, změnu bydliště, telefony, rozvod rodičů, pověření k vyzvedávání dítěte … pod .
  • V den nástupu do MŠ předložte ZDRAVOTNÍ PRŮKAZ DÍTĚTE (pro kontrolu) a upozorněte pí. učitelky na případné zdravotní obtíže dítěte (alergie, nejí-li určité potraviny apod.)
  • Předejte celé balení papírových kapesníčků ( tj.10 a více ks balíčků)

Co dítě potřebuje mít stále v MŠ

• bačkorky s pevnou patou (ne pantofle)
  • gumové „crocsy“ nedávejte dětem do MŠ z důvodu bezpečnosti!
  • pyžamo s poutkem (výměna každý týden)
  • starší oblečení pro pobyt venku a vhodná je i náhradní obuv pro hru dětí na školní zahradě - plátěnky, botasky (dle Vašeho zvážení). Chodíme ven za každého počasí (ponechte pláštěnku v šatně)
  • látkový sáček nebo tašku z textilu (do šatny na náhradní věci)
  • náhradní věci na převlečení (spodní kalhotky, ponožky, tepláky, tričko)
  • plastový kelímek, hrneček – na pitný režim!
  • balík papírových kapesníků (předává se paní učitelce na třídě při nástupu a následně po vyzvání).
  • potřeby k ústní hygieně (vždy dohodnuto s rodiči na třídních schůzkách v září, podle věku dětí)

Z důvodu možné vzhledové shody věcí doporučujeme, abyste oblečení dětem podepsali nebo označili značkou, předejdete tak výměnám a ztrátám.

UPOZORNĚNÍ!

Nedávejte dětem do MŠ drahé hračky, zlaté řetízky, pokud dáte svému dítěti do školky drahé věci, tak s vědomím, že může dojít k poškození či ztrátě, MŠ za tyto věci neručí!