Školní zpravodaj

Už přichází jaro
Podzimní, stromoví slřítci

Dobrý den,
už k nám přichází jarní čas. Těšíme se teplé jarní sluníčko a barevné Velikonoce. Po karnevalovém veselí, kde jsme zpívali písně masopustní a karnevalové. Začínáme zpívat písně jarní a pomalu začínáme chystat jarní výzdobu budov a jednotlivých tříd.
Vychází tradiční Zpravodaj na 2. pololetí školního roku 2023/2024, kde jsou uvedeny všechny plánované kulturní a vzdělávací aktivity  a školní akce až do konce června.
Přejeme dětem i rodičům jaro plné zábavy, krásných společných rodinných zážitků z jarních lidových tradic a mnoho vycházek do rozkvetlé přírody.

ŘÍJEN 2023
Dobrý den,
z letošního, krásného a teplého podzimu přecházíme do chladnějších dní. Ze školní zahrady se více činností a aktivit nyní realizuje ve třídách. Třídy jsou pro děti připravené a pěkně vybavené. Již máme za sebou první týdny s novými kolektivy dětí v jednotlivých třídách. Učíme se pravidla třídy,  základní pravidla společenského chování a podporujeme  vzájemnou pomoc u dětí.
Ve třídách máme i děti z jiných zemí, tedy s jiným mateřským jazykem, ale  jazyk není problémem ke společné hře a společným aktivitám.
Děti z jiným mateřským jazykem mají samostatně i výuku českého jazyka, jsou pilné a věříme, že se budou brzy umět lépe dorozumět s námi a s vrstevníky.
Akce tříd a školy  jsou v příloze "ZPRAVODAJ na 1. pol. školního roku  2023/2024." Všem přejeme krásné podzimní dny.

BŘEZEN 2023
Dobrý den,
přichází k nám pomalu jaro. Na 1. jarní den nám do zahrady nakukovalo jarní slunce i čepice jsme si sundali, aby nás pohladilo po vláskách zlatým paprskem. Postavili jsme "Jarní hrad" a společně jsme si zazpívali a zatančili.
Na komín k nám ještě čápi nepřiletěli, ale určitě i letos dorazí:) Včelí úl se probudil, včelky se proletěly spolu s motýlky  a mnoho lučních kvítků rozkvetlo.

Přejeme všem krásné jaro a přikládám k přání Školní zpravodaj na 2. pololetí školního roku  2022/2023, kde najdete naplánované akce, aktivity a činnosti dětí do konce školního roku.

LISTOPAD 2022

Dobrý den,
po ukončení hlavních rekonstrukčních prací na elektrorozvodech ve 2 budovách (ještě dolaďujeme), přinášíme i podzimní zpravodaj. Nejdříve musíme poděkovat rodičům za trpělivost  při pozdějších nástupech nových dětí a vám všem, že jsme opravy v budovách zvládli společně velmi dobře, v pohodě a v klidu.
Děkujeme všem rodičům.

Ve Zpravodaji jsou akce do konce ledna 2023 a malé okénko k nahlédnutí do dalších měsíců roku 2023.

Zpravodaj LISTOPAD 2022docx600.12 KB

Zpravodaj LISTOPAD 2022

BŘEZEN 2022

Dobrý den,
krátký vhled co děti čeká a je již naplánováno. Další aktivity a akce budou ještě zajišťovány. Vše bude dopředu uvedeno pod logy tříd zde na webu školy a na informačních místech na jednotlivých třídách v MŠ.

LISTOPAD 2021

Zveřejňujeme Zpravodaj v době vyhlášeného nouzového stavu ( od 26. 11. 2021 na 30 dnů), kdy jsou větší akce /shromáždění zakázané, tedy je změna v programu plánovaných akcí školy.
Ve čtvrtek 2. 12. nebude odpolední adventní zpívání pro rodiče. Již podruhé si zazpíváme koledy a vánoční písničky v dopoledním čase s dětmi v atriu školy.
Beze změny je den návštěvy Mikuláše, Čerta a Anděla v MŠ.
Přijdou společně za dětmi v pátek 3. 12. i s nadílkou.
Ve Zpravodaji si přečtete akce a činnosti již zrealizované a činnosti plánované.
DOBA s opět šířícím se  virem COVID - 19 je náročná a omezuje realizace plánovaných akcí školy, tedy  prosíme, sledujte web školy a informační nástěnky pro rodiče v šatnách dětí v mateřské škole.

Děkujeme.