EU projekty

Název: ŠABLONY III.

Registrační číslo: CZ.02.3.X/0.0/0.0/20_080/0017459

VÝŠE PODPORY 424 511,00 Kč

Tento projekt je spolufinancován EU.

Předpokládané datum zahájení projektu: 1. 9. 2020

Předpokládané datum ukončení projektu. 31. 8. 2022

Předpokládaná doba trvání (v měsících): 24

Projekt je zaměřen na následující aktivity:

Personální podporu v MŠ – chůva

Projektový den mimo školu - pedagog školy s odborníkem z praxe naplánují činnosti, postup  vzdělávacího projektu a místo realizace, podle zaměření projektového dne. Projekt bude realizován v oblasti podpory společného vzdělávání a rozvoje osobních a sociálních kompetencí dětí.

Projektový den ve výuce - pedagog školy s odborníkem z praxe připraví činnosti pro rozvoj klíčových kompetencí u dětí v jednom z témat – polytechnické vzdělávání a/nebo environmentální vzdělávání a/nebo podpora podnikavosti, kreativity a logického myšlení.

Co je cílem projektu?

Cílem projektu je rozvoj v oblastech, které škola určila jako prioritní pro svůj rozvoj a budoucí směřování.

Cíle vybraných aktivit v ŠABLONÁCH III.

Projektový den mimo školu  - 4 hodinový blok s realizací aktivity minimálně 10 km od MŠ

Cílem je podpořit profesní růst pedagogických pracovníků v oblasti přípravy a vedení projektové výuky s odborníkem z praxe, která vede k rozvoji klíčových kompetencí u dětí.

Projektový den ve výuce (povinná aktivita)

Cílem je rozvoj kompetencí pedagogických pracovníků v oblasti přípravy a vedení projektové výuky, která vede k rozvoji osobních a sociálních kompetencí dětí s podporou individuálního přístupu k dětem. Aktivita bude realizována pro jednu třídu nebo skupinu dětí.

Chůva - personální podpora MŠ

Cílem této aktivity je poskytnout dočasnou personální podporu - chůvu mateřským školám, které integrují do dětského kolektivu dvouleté děti.